WAŻNE INFORMACJE

Pytanie do eksperta

Obyczaje pogrzebowe.

Post:

Grafika do postu przedstawia w tle trumnę z kwiatami na wieku i pytanie: W Polsce ustawa o cmentarzach i akty wykonawcze czyli rozporządzenia, nakazują pochówek zwłok w trumnie. A co w przypadku pogrzebu na przykład wyznawcy islamu ? Co z obyczajami pogrzebowymi zmarłych innych kultur?

Odpowiedź: Rozległość tematyki obyczajów pogrzebowych różnych kultur i religii wymaga sięgnięcia do literatury, w tym przypadku polecam rarytas na rynku "Praktyczny poradnik liturgiczny dla organizatorów pogrzebów" - wydawnictwo dwumiesięcznika funeralnego Memento 2005. Przy maksimum dobrej woli każdy cmentarz wybrnie z sytuacji. Pochówek wyznawcy islamu możliwy - zbicie skrzyni, odpowiednika trumny w wykopanej mogile. Złożenie zwłok przez bliskich bezpośrednio do grobu.

Link: facebook