WAŻNE INFORMACJE

Kancelaria Cmentarza Komunalnego

Biuro Obsługi Klienta

informacja i sprzedaż grobów

pn-pt: 8 - 18

sob: 8 - 13

tel. 34 366 68 79

*

Miejski Zakład Pogrzebowy

informacja całą dobę

tel. 34 19 588

*

Cmentarz Komunalny

otwarty jest

dla odwiedzających groby

od 8:00 do 20:00.

*

KOMUNIKAT

o systemie pracy

w okresie pandemii


u nas zapłacisz kartą


                 
ZASADY EKSPLOATACJI OBIEKTÓW CMENTARZA


ZASADY EKSPLOATACJI OBIEKTÓW KUBATUROWYCH CMENTARZA KOMUNALNEGO


1. Samorządowy zakład budżetowy Cmentarz Komunalny w Częstochowie zarządza trzema obiektami kubaturowymi zlokalizowanymi na nieruchomości przy ul. Radomskiej 117 (budynek administracyjny, budynek ceremonii pogrzebowych, budynek szaletów publicznych), domem przedpogrzebowym „Kule” przy ul. Cmentarnej 36/38 w Częstochowie, budynkiem biura pogrzebowego przy ul. Krakowskiej 16 w Częstochowie.

2. Budynek administracyjny przy ul. Radomskiej 117 jest siedzibą kierownictwa i administracji samorządowego zakładu budżetowego Cmentarz Komunalny, Biura Obsługi Cmentarza oraz zaplecza technicznego i usługowego. Godziny otwarcia Biura Obsługi Cmentarza to okres od poniedziałku do piątku 8.00 – 18.00 a sobota 8.00 – 13.00. Warunki najmu lokali użytkowych usytuowanych w budynku administracyjnym określone są w umowach najmu zawieranych na okres zgodny z decyzją o trwałym zarządzie.

3. Budynek ceremonii pogrzebowych:

a) krematorium – spopielarnia zwłok ludzkich usytuowana jest w budynku ceremonii pogrzebowych. Usługi kremacji świadczone są od poniedziałku do soboty w terminach ustalonych i zarezerwowanych w Biurze Obsługi Cmentarza. Do dyspozycji uczestników ceremonii jest oddana poczekalnia oraz sala podglądowa.

b) kostnica miejska – część prosektoryjna budynku ceremonii pogrzebowych składa się z chłodni do przechowywania zwłok, sali sekcyjnej, sali przygotowania zwłok, sali przyjęcia zwłok. Kostnica służy do przeprowadzania sekcji i oględzin zwłok przez uprawnione instytucje, przechowywania zwłok, przygotowania zwłok do pogrzebu, wydawania zwłok osobom uprawnionym. Przyjęcie zwłok do kostnicy odbywa się całodobowo.

c) sale ceremonii pogrzebowych – duża i mała sale eksportacyjne służą do przeprowadzania ceremonii pogrzebowych wyznaniowych i bezwyznaniowych oraz pożegnań przed kremacjami. Sale czynne są w czasie trwania ceremonii a ich rezerwacja odbywa się w Biurze Obsługi Cmentarza.

d) szalet publiczny – toalety ogólnodostępne dla odwiedzających groby i uczestników ceremonii pogrzebowych czynne w godzinach otwarcia cmentarza.

4. Budynek szaletów publicznych usytuowany przy graniczącym z cmentarzem komunalnym cmentarzem wyznaniowym jest udostępniany do użytku czasowo w okresie wszystkich świętych.

5. Dom przedpogrzebowy „Kule” przy ul. Cmentarnej 36/38 – obiekt przeznaczony jest do przechowywania zwłok, przygotowania zwłok do pogrzebu, eksportacji trumny lub urny przed pogrzebem, innych usług. Rezerwacja sal odbywa się u pracownika Cmentarza Komunalnego administrującego obiektem. Dom czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00 – 15.00

6. Biuro Pogrzebowe przy ul. Krakowskiej 16 – obiekt przeznaczony do prezentowania oferty świadczonych usług przez Cmentarz Komunalny. Drugą część stanowi lokal użytkowy, którego warunki najmu określają zapisy umowy zawieranej na okres zgodny z decyzją o trwałym zarządzie. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.


Dyrektor

Cmentarza Komunalnego w Częstochowie