WAŻNE INFORMACJE

Kancelaria Cmentarza Komunalnego

Biuro Obsługi Klienta

informacja i sprzedaż grobów

pn-pt: 8 - 18

sob: 8 - 13

tel. 34 366 68 79

*

Miejski Zakład Pogrzebowy

informacja całą dobę

tel. 34 19 588

*

Cmentarz Komunalny

otwarty jest

dla odwiedzających groby

od 8:00 do zmroku.

*

KOMUNIKAT

o systemie pracy

w okresie pandemii

*

MSZE ZA ZMARŁYCH


u nas zapłacisz kartą


                 
Trumny tylko polskich producentów...

Dokładamy starań, by oferowana kolekcja trumien tradycyjnych i kremacyjnych była nie tylko bogata, ale przede wszystkim konkurencyjna w regionie częstochowskim pod względem cen. W naszej ofercie Rodzina znajdzie trumny i sarkofagi o klasycznych kształtach jak również nowoczesne stylizacje, zdecydowanie indywidualne egzemplarze. Tak więc nawet trumna może być odzwierciedleniem charakteru czy stylu życia osoby zmarłej. I tak też dokonuje się jej wyboru…


Dzisiejsze wzornictwo przemysłu drzewnego swoją różnorodność zawdzięcza większym możliwością technicznej obróbki drewna, niż miało to miejsce jeszcze 10 lat temu.

Nawet trumny sosnowe mogą być imitacją różnych gatunków drewna przy zastosowaniu bogatej różnorodności fornirów.

 

Jednak największe uznanie zdobywają wyroby z litego drewna, o prostych kształtach, zachowując swego rodzaju minimalizm w ozdobnikach: proste antaby-uchwyty, smukłe krzyże na wiekach, coraz rzadziej na zewnątrz trumny widać wywinięte sukno.

W parze idzie prostota z elegancją.

 

Dzielone wieka sarkofagów stylizowane na modele zza oceanu czy barokowe zdobienia w postaci szlachetnych intarsji pozostają nadal dostępne dla koneserów.


Taką ofertę posiada właśnie miejski zakład pogrzebowy przy Cmentarzu Komunalnym w Częstochowie. Rodzina ma do dyspozycji dwie sale wystawowe: w głównej siedzibie przy ulicy Radomskiej 117 (na Lisińcu) i przy ulicy Krakowskiej 16 (w centrum miasta naprzeciwko Katedry).