WAŻNE INFORMACJE

Kancelaria Cmentarza Komunalnego

Biuro Obsługi Klienta

informacja i sprzedaż grobów

pn-pt: 8 - 18

sob: 8 - 13

tel. 34 366 68 79

*

Miejski Zakład Pogrzebowy

informacja całą dobę

tel. 34 19 588

*

Cmentarz Komunalny

otwarty jest

od 8:00 do zmierzchu.

*

KOMUNIKAT

o systemie pracy

w okresie pandemii


u nas zapłacisz kartą


                 




Pytanie do eksperta.

Pochówek urny z prochami bez zgłoszenia w administracji cmentarza?

Post:

Grafika przedstawia fragment kwatery grobów amerykańskich na terenie cmentarza komunalnego i pytanie:

Czy można dokonać pochówku urny z prochami bez wiedzy administracji cmentarza?

Odpowiedź: Odpowiedź: Przypadek, gdy osoba uprawniona przywiozła na cmentarz urnę z prochami i dokonała dochówku do grobu miał miejsce w rzeczywistości. Osoba ta twierdziła, że nie narusza prawa. Otóż ten czyn narusza przepisy ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, konkretnie art. 8 ust. 1 i podlega stosownej karze. Przedstawienie administracji cmentarza co najmniej karty zgonu jest obligatoryjne. Oczywiście dokonanie fizyczne dochówku jest możliwe do wykonania bez udziału np. zakładu pogrzebowego.

Link: Facebook.